Čo sa Vám vybaví pri slove Anglický futbal?
Kolíska futbalu, ikonické štadióny, množstvo divákov, neopakovateľná atmosféra, úžasný trávnik, enormné nasadenie hráčov, a ešte prakticky nekonečne veľa prívlastkov pri slove anglický futbal vieme nájsť. Darmo sa nehovorí, že kto nebol v Anglicku na futbale nebol v Anglicku.
Pridajte sa k nám, vyberte si svoj zápas a poďte zažiť neopakovtelnú atmosféru.
 
Premier League
Britská Premier League is je najpopulárnejšou ligou na svete s celosvetovou sledovanosťou a býva označovaná ako “Najväčšia futbalová šou na svete”. Jej zápasy sa vysielajú v TV v 195 krajinách.
Náš personal Vám zabezpečí hotel a lístky podľa vášho výberu a je pripravený Vám zabezpečiť všetky cestovateľské náležitosti vrátane leteniek za aktuálne ceny.  
Tel. +421 2 4911 0911 alebo: 
marstravel@sportprogress.sk
 
FA Cup
(The Football Association Challenge Cup) je hlavná vyraďovacia súťaž v
anglickom futbale usporiadávaná Anglickou futbalovou asociáciou a zároveň najstaršia klubová súťaž na svete. Prvý ročník sa hral v roku 1872. Pohár usporiadáva Anglická fotbalová asociacia pro týmy z prvých desiatich úrovní ligového systému. Nejviac titulov majú na svojom konte londýnský Arsenal FC a Manchester United FC, k sezóne 2016/17 celkom dvanásť. Semifinálové zápasy a finále sa hrá na legendárnom Wembley štadióne a majú neopakovateľnú atmosféru
 
Zápasy anglickej reprezentácie
Anglické národné futbalové mužstvo je mužstvo, ktoré reprezentuje Anglicko
vo futbale a je riadené asociáciou The Football Association, ktorá je riadiacim orgánomfutbalu v Anglicku.  Anglické národné futbalové mužstvo je najstarší tím na svete a spolu so Škótskym hrali úplne prvý medzinárodný futbalový zápas, ktorý sa konal v roku 1872. Anglicko je jednou z krajín Spojeného královstva a FIFA mu ponechala svoju vlastnú reprezentáciu.[1] Domáci štadión Anglicka je Wembley Stadium.
Anglicko vyhralo
Majstrovstvá sveta vo futbale v roku 1966, pričom vo finále porazilo Západné Nemecko 4–2 v predĺžení. Odvtedy bolo ich najlepším umiestnením účasť v semifinále v roku 1990. Anglicko však nikdy nevyhralo Majstrovstvá Európy vo futbale - ich najlepším umiestnením v Majstrovstvách Európy bola účasť v semifinále v rokoch 1968 a 1996.
Počas prvých 50 rokov existencie mužstva, hralo Anglicko svoje domáce zápasy po celej krajine. Najprv používali
kriketové ihriská, a neskôr sa premiestnili na futbalové štadióny. Pôvodný štadión Empire Stadium bol postavený v Londýnskej časti Wembley na výstavu Britského impéria. V roku 2007 bol postavený nový štadión Wembley Stadium, ktorého vlastníkom je Wembley National Stadium Limited. Jeho kapacita je 90 000 ľudí.